regedit kullanarak Komut İstemi yöneticiniz tarafından devre dışı bırakılmış hatası nasıl çözülür?


regedit kullanarak Komut İstemi yöneticiniz tarafından devre dışı bırakılmış hatası nasıl çözülür?

Yazı Tarihi : 08.10.2020

Okunma Sayısı : 116


Bu yazımda sizlere adım adım cmd açtığınızda karşılaşılan Komut İstemi yöneticiniz tarafından devre dışı bırakılmış hatası nasıl çözülür paylaştım.

1.Adım

Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni açın. Çalıştırı açıp(Win+R) regedit yazıp entera basın. veya başlat menüsünde arama alanına regedit yazıp entera basın.

2.Adım

Yandaki Yolu izleyerek -> HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Policies \ Microsoft \ Windows \ System klasörünü açın.

3.Adım

DisableCMD dosyasını açın.

4.Adım

Veri değerini 0 olarak yazın ve ardından Tamam butonuna tıklayın.

5.Adım

Komut İstemi yöneticiniz tarafından devre dışı bırakılmış hatası çözülüp çözülmediğini test etmek için cmd uygulamasını açın.


-> Yorumlar

Faydalı bilgiler, pratik problem çözümleri, nasıl yapılır paylaşımları, yazılımlar ve teknoloji haberleri paylaşan bilgi platformu

  • Tüm Hakları Saklıdır.
  • designer isilak
Uyarılar :Bu sitedeki her türlü içeriğin yazılı izin alınmaksızın kopyalanması veya farklı bir sitede yayınlanması yasaktır.kolayteknolojikbilgiler.com herhangi bir etkinliğin başarısızlığı, hatası, iptali veya gecikmesi, iletişim kesintisi, bilgisayar virüsü sonucu oluşan herhangi bir zarar veya hasardan dolayı sorumluluk kabul etmez.kolayteknolojikbilgiler.com genel ahlak ve toplum kurallarına uygun davranmayan kullanıcıların üyeliklerini iptal etme hakkını saklı tutmakla birlikte, bu tür ilişkilerinden meydana gelebilecek zarardan kullanıcının kendisi sorumludur. Sitemizde yer alan tüm logolar ve resimler tescil sahiplerine aittir. Ürünlere ait bilgiler ve programlar üreticilerin internet sitelerinden alınmaktadır. Yalnızca bilgi verme tanıtım amaçlıdır. Ürün bilgileri veya dosyalarındaki hatalardan dolayı oluşabilecek arızalardan ve zararlardan kolayteknolojikbilgiler.com sorumlu tutulamaz.Üreticilerin ürün özelliklerinde, sitelerinde ve yazılımlarında haber vermeden değişiklik yapma hakları saklıdır