Disk sağlığı kontrol etme yazılımı HDDScan


Disk sağlığı kontrol etme yazılımı HDDScan

Yazı Tarihi : 05.11.2020

Okunma Sayısı : 139


HDDScan yazılımı ile kullanmış olduğunuz diskin sağlık durumunu kontrol edebilirsiniz. Bu yazımda sizlere HDDScan yazılımından bahsedeceğim.

Öncelikle dosyayı indirdiğimde herhangi bir kurulum yapmadım. yazılım direk çalıştı. kurulum gerektirmeden direk çalışması güzel birşey.

Ana Ekranda sağlığını kontrol etmek istediğiniz diskleri seçebiliyorsunuz.

Smart Bölümüne tıklayarak diskinizin genel olarak sağlık durumu hakkında bilgi alabiliyorsunuz.

Ana ekranda alt kısma bakarak  kullandığınız diskin modeli , seri numarası ve boyutu hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz.

Tests kısmında diskle ilgili çeşitli testler yapabiliyorsunuz, ancak ben bu kısmı test etmedim.

Tools kısmında ise çeşitli araçlar mevcut burada disk ısısını öğrenebiliyorsunuz, ayrıntılı bilgi alabiliyorsunuz ayrıca  diskle ilgili ayarları değiştebiliyorsunuz ve testler gerçekleştirebiliyorsunuz.(not: test ve ayar değişikliği kısımlarını ben test etmedim)

Bilgi paylaşımı için eklemek istedikleriniz olursa yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Ana Sayfa

https://www.hddscan.com/

İndirme Bağlantısı

https://hddscan.com/download/HDDScan.zip


-> Yorumlar

Faydalı bilgiler, pratik problem çözümleri, nasıl yapılır paylaşımları, yazılımlar ve teknoloji haberleri paylaşan bilgi platformu

  • Tüm Hakları Saklıdır.
  • designer isilak
Uyarılar :Bu sitedeki her türlü içeriğin yazılı izin alınmaksızın kopyalanması veya farklı bir sitede yayınlanması yasaktır.kolayteknolojikbilgiler.com herhangi bir etkinliğin başarısızlığı, hatası, iptali veya gecikmesi, iletişim kesintisi, bilgisayar virüsü sonucu oluşan herhangi bir zarar veya hasardan dolayı sorumluluk kabul etmez.kolayteknolojikbilgiler.com genel ahlak ve toplum kurallarına uygun davranmayan kullanıcıların üyeliklerini iptal etme hakkını saklı tutmakla birlikte, bu tür ilişkilerinden meydana gelebilecek zarardan kullanıcının kendisi sorumludur. Sitemizde yer alan tüm logolar ve resimler tescil sahiplerine aittir. Ürünlere ait bilgiler ve programlar üreticilerin internet sitelerinden alınmaktadır. Yalnızca bilgi verme tanıtım amaçlıdır. Ürün bilgileri veya dosyalarındaki hatalardan dolayı oluşabilecek arızalardan ve zararlardan kolayteknolojikbilgiler.com sorumlu tutulamaz.Üreticilerin ürün özelliklerinde, sitelerinde ve yazılımlarında haber vermeden değişiklik yapma hakları saklıdır